1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SGK ve Bağ-kur emeklilerine büyük müjde! Emekliye 2500 TL ödeme yapılacak! Milyonlarca Emekli aylardır bu kararı bekliyordu İşte Detaylar…
SGK ve Bağ-kur emeklilerine büyük müjde! Emekliye 2500 TL ödeme yapılacak! Milyonlarca Emekli aylardır bu kararı bekliyordu İşte Detaylar…

SGK ve Bağ-kur emeklilerine büyük müjde! Emekliye 2500 TL ödeme yapılacak! Milyonlarca Emekli aylardır bu kararı bekliyordu İşte Detaylar…

Milyonlarca Emekli maaşlarını bankalara taşıyan yurttaşlar eğer üç sene boyunca o bankada kalmak için söz verdilerse ödeme alacaklar. Fakat bu bankada tam üç sene boyunca kalmak mecburiyetinde olacak. Peki, hangi banka emekliler için ne kadar promosyon ödemesi yapyor? Emekli promosyon hakkında merak edilen tüm ayrıntılar…

A+A-

Bankalar emekli yurttaşlar için harekete geçti. Promosyon ödemeleri emekli vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer almakta. Hangi banka maaş taahhüt verilmesi kapsamında ne kadar promosyon ödemesi yapacak yurttaşlar tarafından oldukça merak edilen konular arasında.

Bu noktada hangi banka daha çok promosyon ödemesi yapıyor sizler için derledik. TÜED kapsamında gündemde yerini edinen konular arasında gelen promosyon kapsamında artışlar olması ve tekrardan komisyonun bir araya gelmesiyle masada yerini alması talep ediliyor.

Hal böyle olunca bankaların arasında adeta promosyon ödemeleri için ciddi bir yarış başladı. 3 yıl boyunca emekli maaşlarını aynı bankadan almak için söz veren yurttaşlara banka tarafından ödemeler verilmekte. Ödemeleri 3 yıl için peşin olarak alıyorlar.

Milyonlarca Emekli maaşlarını bankalara taşıyan yurttaşlar eğer üç sene boyunca o bankada kalmak için söz verdilerse ödeme alacaklar. Fakat bu bankada tam üç sene boyunca kalmak mecburiyetinde olacak. Peki, hangi banka emekliler için ne kadar promosyon ödemesi yapyor? Emekli promosyon hakkında merak edilen tüm ayrıntılar…

Milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren açıklamalar aynı hızla gelmeye devam ediyor. Emekli yurttaşlar için beklenen güzel bir haber daha geldi. Taban emekli aylıklarının artış göstermesinın ardından bir de üç sene boyunca maaşlarını aynı bankadan almak için söz veren yurttaşlar 500, 625 ve 750 TL arasında promosyon ödemesi alacaklar. Başvuru yapacakları sırasında maaş seçme hakları bulunuyor.

Hangi banka seçilecek olduğu bankaların vermiş olduğu promosyon ödemelerine bakılarak seçilebilir. İlk maaşlarını SGK ile anlaşmalı olan bankalardan satın aldıktan sonra yurttaşlar diledikleri gibi maaşlarını ayrı bir bankaya taşıyabilecekler. Bu taşıma esnasında bankalar 3 yıl boyunca aynı banka ile çalışmayı kabul ederse belirlenen promosyon ödemelerini alabilecekler.

Emekli maaş promosyonlarını yükseltmek mümkün olacak mı?
İlk olarak 2017 senesinde başlanan promosyon ödemeleri için üç yıl taahhüt verip ve dolduranlar veya ilk kez emekli maaşı alacak yurttaşlar müracaat yaparak ödemelerini alabilecekler.

Banka kapsamında verilen promosyon ülkemizde yer alan ortalama olarak 12 milyonun üstündeki emekli vatandaş için önemli bir durum oluyor.

Bankalar tarafından yapılan kampanyalar ile birlikte emeklilerin kendilerini seçmesi için dikkatleri çekmeye devam ediyor. Bir yandan da otomatik ödeme talimatı vermek veya bir tanıdığını getirmek gibi durumlar karşısında yurttaşların promosyon ödemeleri artıyor. Promosyon tutar belirlemeleri ise yurttaşların ne kadar maaş aldıklarına göre değişiklik gösteriyor. Emekli maaşları;

Eğer bir yurttaşlar 1500 TL ve altında maaş alıyorsa 500 TL promosyon ödemeleri yapılacak.

Eğer bir yurttaşlar 1500 TL ve 2500 arasında maaş alıyorsa 625 TL promosyon ödemeleri yapılacak.

Eğer bir yurttaşlar 2500 TL ve üzerinde maaş alıyorsa 750 TL promosyon ödemeleri yapılacak.

Vatandaşların kendilerinden istenilen farklı adımları yerine getirmesi ile birlikte bu tutarların artış göstermesi söz konusu olacak

3 sene boyunca aynı bankadan maaş alma koşulu…

Emekli maaşları olan tüm yurttaşlar maaşlarını taşıma karşılığında bankalardan promosyon ödemesi alabilecek. Vatandaşlar kendi istedikleri bankadan rahat bir biçimde emekli aylıkları alabilecekler. Maaşımı sizden alacağım diye üç sene boyunca taahhüt veren yurttaşlara promosyon ödemeleri yapılacak.

Bu ödemeler 500 ila 750 TL arasında değişiklik gösterecek. Emekli yurttaşlar promosyon ödemeleri sırasında bir an evvel taban ödeme tutarlarının artmasını talep ediyor. Konu ise TÜED yani Türkiye emekliler derneği kapsamında gündemde yerini alan konular arasında oldu. Dernek tarafından gelen açıklama sırasında; ‘’ banka promosyon ödemeleri konusunda bir artış daha meydana gelsin. Promosyon ödemeleri sırasında komisyon kurulması söz konusu olsun ve tüm taraflar masada yer alsın ‘’ biçiminde dile getirdi.

Maaş promosyon ödemeleri nasıl artacak?

Bazı bankalar yurttaşların promosyon ödeme arttırma yollarını sunuluyor. Bu yüzden yurttaşların maaş alacakları bankaların koşullarını iyi bir biçimde araştırması gerekmektedir. Ek ürün kullanım koşulları ile birlikte promosyon ödemeleri 1200 TL ile 2550 TL arasında değişiklik gösterecek.

Taban tutarlarında yeni bir zam…

TÜED tarafından gelen talep sırasında promosyon taban tutarları yeniden artabilecek. Tekrar bu konu için komisyonun kurulması ve masada yer alması, aranan şartlar arasında bulunmalı. Yeni emeklilik hakkı kazanan yurttaşların ne yapacağı merak edilirken başvur yaparak maaş seçme hakları verilecek.

Bankalar tarafından verilen promosyon ödemeleri ne kadar olacak?
Akbank yurttaşlar için 500, 625 ve 750 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak.

Denizbank yurttaşlar için 675, 850 ve 1000 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak. Farklı emekli maaş almak için birilerini yönlendirirse kişi başı 100 TL ödeme yapılacak.
Fibabanka yurttaşlar için 500, 625 ve 750 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak.

Garanti BBVA yurttaşlar için 800, 1000, 1200 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak.
İNG bank yurttaşların 750 TL ye varan promosyon ödemesi almasını sağlarken kart ile harcama yapanlar için her ay 50 TL nakit ödeme verilecek. Bu sayede ödemeler 2550 TL düzeyine kadar artacak.

İş bankası yurttaşlar için 750, 875 ve 1000 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak.
Şekerbank yurttaşlar için 500, 625 ve 750 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak. 2 farklı fatura için otomatik ödeme talimatı verenler için 150 TL, 1000 TL limiti olan kartlar ile alış veriş yapanlar için de 200 TL bonus hakları verilmekte.

Vakıfbank yurttaşlar için 500, 625 ve 750 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak.

Ziraat Bankası yurttaşlar için 500, 625 ve 750 TL promosyon ödemelerini aldıkları maaş miktarına göre değişkenlik göstererek sunacak.
Emekli promosyonları nasıl alınacak?

Bankalar 1 Mart 2017 tarihi itibari ile emekli maaş müşteri olan ve üç sene boyunca bankada kalma sözü verenler için promosyon ödemeleri verilmekte. 3 sene önce maaşları 1000 TL altında olanlar için yapılan ödeme 300 TL olurken bin ve 2 000  TL arasında maaş alanlar için 375, 2 000 TL ve üstünde maaş alanlar için de 450 TL promosyon ödemeleri verilmektedu. 1 Mart 2017 tarihinde taahhüt veren yurttaşlar için üç senelik süre doldu ve promosyon ödemelerinin ikincisini almak için hak kazandılar. Promosyon ödemesi sırasında emekli maaşlarının ödenmesinin ardından hesaplara aktarılacak.

Emekli maaş promosyon sorgulaması nasıl yapılacak?

Emekli maaş promosyon sorgulama işlemi yapabilmek için yurttaşların maaşlarını alacakları bankanın web sitesi üstünden yapabilecek. Bunun için TC kimlik numaralarının beraberinde doğrulama kodunun çıkarılmış olması yeterli olacak.

E-devlet üstünden banka değişikliği nasıl yapılacak?

Emekli maaşlarını PTT üstünden veya değişik bir bankadan ayrı bir bankaya taşımak isteyen yurttaşlar bu işlemleri e – devlet üstünden rahat bir biçimde yapabilecek. Bu kapsamda;

İlk olarak e devlet üstünden giriş yapılmalıdır.
Kimlik doğrulama sayfasına gidin.
TC kimlik numarası ve şifre ile devam edin.
SGK sayfasına geçin.

Hangi kurumdan emekli olunduysa onu alternatifler arasından seçin.
Adres ve banka değişikliği yapın.
Sol tarafta yer alan banka ve şube değişikliği sırasında yeni banka bilgileri girin.
Güncelle kısmına tıklamak yeterli olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.