1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SSK, SGK, Bağ-Kur emeklisi ve dul ve yetim aylığı alan herkesi ilgilendiriyor! Emekliye 2625 TL devlet yardımı yapılacak!
SSK, SGK, Bağ-Kur emeklisi ve dul ve yetim aylığı alan herkesi ilgilendiriyor! Emekliye 2625 TL devlet yardımı yapılacak!

SSK, SGK, Bağ-Kur emeklisi ve dul ve yetim aylığı alan herkesi ilgilendiriyor! Emekliye 2625 TL devlet yardımı yapılacak!

Devlet, geçim sıkıntısı yaşamakta olan emekli yurttaşlara nakit para yardımı yapmaya devam ediyor. 65 yaş Üstü olanlar, evde bakım desteğine ihtiyaç duyarlar devletin vermiş olduğu yardımlar sayesinde maaşlarına ilave olarak ödeme alabiliyor. Aranan şartların sağlanması durumunda toplam ödeme 2625 TL olarak emekli yurttaşların hesabına geçiyor.

A+A-

Emekliye devlet yardımı ödemeleri devam ediyor. Devlet, emekli olan, 65 yaş üstü olan, evde bakıma ihtiyacı olan milyonlarca vatandaşa maddi yardım yatıracak.
Emeklinin geçim sıkıntısı son günlerin en büyük gündemlerinden Biri haline dönüştü. Devlet, geçim sıkıntısı yaşamakta olan emekli yurttaşlara nakit para yardımı yapmaya devam ediyor. 65 yaş Üstü olanlar, evde bakım desteğine ihtiyaç duyarlar devletin vermiş olduğu yardımlar sayesinde maaşlarına ilave olarak ödeme alabiliyor. Aranan şartların sağlanması durumunda toplam ödeme 2625 TL olarak emekli yurttaşların hesabına geçiyor. Tüm emeklilerin faydalanabileceği ödemelerden dul ve yetim aylığı alanlar da yararlanabiliyor.

Hem emekli olan hem de yardıma muhtaç olan yurttaşlara devletin sağlamış olduğu pek çok imkan bulunuyor. Engelli maaşı, 65 yaş aylığı, evde bakım maaşı, sağlık hizmetleri, bedava dağıttığı ulaşım gibi pek çok destek emekliler için seferber edilmiş durumda. Emekliye yapılan yardım ödemeleri müracaat şartı ile gerçekleşiyor. Devlet yardımı ödemesi almak için Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla müracaat yapmak hemde gerekli koşulları taşımak gerekmektedir. Şartları taşıyan emeklilere toplamda 2625 TL’ye varan maddi yardım verilmekte. Emekliye ve dar gelirli yurttaşlara verilen destekler haberimizden…

EVDE BAKIM MAAŞI

Evde bakıma ihtiyacı olan yurttaşlara devlet tarafından her ay destek ödemesi sağlanıyor. Bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli kişilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesi üzerinden verilen evde bakım maaşı 2021 yılı için 1797 TL olarak açıklanmıştı. Evde bakım aylığı yılbaşında enflasyon oranları doğrultusunda zamlanacak. Evde bakım parası ödemesi alırken evvela hane içinde kişi başına düşen gelire bakılıyor. En önemli kriter olan gelir kriterinde hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir.

65 YAŞ AYLIĞI

65 yaş üstü yurttaşlar da herhangi bir sosyal güvenceleri veya gelirleri olmaması durumundan devletin sağlamış olduğu 65 yaş maaşı imkanından yararlanabilir. Evli olanlar da eşinin de herhangi bir geliri bulunmaması durumunda 65 yaş maaşı İki tarafa da bağlanıyor.

ÜCRETSİZ ULAŞIM DESTEĞİ

65 yaş üstü tüm yurttaşlar şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden bedava dağıttığı olarak faydalanabiliyor. Özel şehir içi ulaşım kartı olan 65 yaş üstü yurttaşlar herhangi bir para dolumu yapmadan kartlarını kullanabiliyor.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Engelli olan veya çok yaşlı olması sebebiyle evde bakıma muhtaç olan yurttaşlara Sağlık Hizmetleri de bedava dağıttığı olarak evlerinde verilmekte. Vatandaşların gerekli sağlık kontrolünün yapılması hemde devam etmekte olan tedavilerin uygulanması için Ellerine sağlık ekipleri gidiyor. Yine maaş ödemeleri de yaşlı yurttaşların evlerinde yapılıyor. Örneğin emekli maaşı alan yaşlılara görevliler tarafından ödemeleri evlerinde teslimi yapılıyor.

DEVLET YARDIMI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Devletin emekli yaşlı engelli pek çok vatandaşa para yardımı ödemeleri sürüyor. Para yardımı ödemelerinin beraberinde gıda desteği, erzak desteği, öğrenci yardımı gibi farklı kalemler de yardımlarda bulunuyor. Devlet yardımı müracaatsu için e-devlet üzerinden T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz de müracaat yapabileceğiniz gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il ve ilçe müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları  de başvurabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.