1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Tarot Falı Nasıl Bakılır? İskambil Falı Yöntemleri
Tarot Falı Nasıl Bakılır? İskambil Falı Yöntemleri

Tarot Falı Nasıl Bakılır? İskambil Falı Yöntemleri

Pek çok kişinin fal bakma yöntemleri arasında iskambil falı yer almaktadır. İskambil falı bakmak için pek çok yöntem uygulanıyor ve bu yöntemler bakan kişiye göre de değişiyor. Farklı farklı yöntemler ve şekiller bulunmaktadır ve herkesin yorumlama şekli değişiklik göstermektedir.

A+A-

İskambil falı geleneksel bir fal yöntemidir. Günümüze kadar belli bir kural içerisinde uygulanmaktadır. İskambil falının kriterlerinden bir tanesinden bahsetmek gerekirse tek kişi tarafından bakılmaması gerektiği konusudur. Çünkü eski zamanlardan beri tek başına fal bakmak uğursuzluk getirir inancı bulunmaktadır. Diğer kural ise İskambil falının bakma yöntemidir. Bakan kişinin falcı olması gerekir ve 1 kişi falı bakan kişi olmalıdır yani diğer kişi de geleceği öğrenecek olan kişi olmalıdır. İskambil falı baktırmak istiyorsanız bu konuda uzman olan kişilerden destek almanız gerekiyor.

İskambil falı kuralına göre karşıdaki kişiye suje ismi verilmektedir. Suje adlı kişinin iskambil falına bakan kişi tarafından hazırlanmış ve dizilmiş olarak kartları dikkatlice süzmesi arasından bir kart seçmesi gerekir. Fal bakacak kişiye seçtiği kartı uzatır ve fal bakan kişi bu karta göre karşındaki kişiyi neler beklediğini söyler ve hayatı ile ilgili bağ kurmaya çalışır.

İskambil falı bakılırken karo, sinek, kupa, maça, 3'lü, 4'lü, 5'li, 6'lı sayılı kartlar çıkabilir. Geriye kalan 32 kart ise iskambil falı bakmak için kullanılır. Fallara bakılmadan önce 32 kartın altı ve üstü belirlenmiş olmalıdır. Üzerlerine belirli bir işaret konulmaktadır. Falda normal kağıt ve oku yazdığın ters yüzüne göre yorumlanan geleceğin belirlenmesi işlemine iskambil kağıdı ile fal bakma denilmektedir. Bu işlemin muhakkak yapılması gerekir. Yoksa fal hatalı olur. Yorumlarda büyük ihtimalle gerçekleşmez. Normal ve ters olarak hazırlanan kartlar daha sonra karıştırılır ve dizilir. Böylece 32 kağıdın hepsinin birer anlamı bulunmaktadır.

Sinek kartlarının en büyüğü olan Sinek ası yeni fikir ortaya çıkması ile ilgili yorumlanır ve güven arttıracak olayların yaşanacağı şeklinde karşınızdaki kişi tarafından açıklaması yapılır.

Eğer kartı ters bir şekilde çekerseniz o zaman da kıskançlık dozunu kaçıracağınıza yorumlanır ve her açıdan bazı tavsiyeler ve öğütler verilir.

Kupa ası çıkarsa yeni bir yolculuk veya tatil şeklinde yorumlanır. Fal bakmak her ne kadar bir eğlence işi gibi görülse de tarot falı baktırmak ciddi bir iştir ve geleceğinizle ilgili ipuçları verir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.