1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ABD, Artık Sınır Ötesi Ödemeleri Kripto İle Yapmak İçin Büyük Hamle Yaptı...
ABD, Artık Sınır Ötesi Ödemeleri Kripto İle Yapmak İçin Büyük Hamle Yaptı...

ABD, Artık Sınır Ötesi Ödemeleri Kripto İle Yapmak İçin Büyük Hamle Yaptı...

ABD Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, FED'in merkez bankası dijital para birimi araştırmalarını hızlandırdığını bildirdi.

A+A-

Teknolojinin ABD ödeme sisteminde "dramatik" bir değişime neden olduğuna dikkati çeken ABD Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, salgının temassız işlemlere geçişi hızlandırdığını ve güvenli, zamanlı ve düşük maliyetli ödemelere erişimin önemini gösterdiğini kaydetti.

Brainard, FEDin merkez bankası dijital para birimi araştırmalarını hızlandırdığını bildirdi.

"ABD'NİN MASADA OLMASI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR"

FED'in nakit de dahil olmak üzere güvenilir ödeme araçlarına erişimi sağlamaya kararlı olduğunu vurgulayan Brainard, bu taahhüdün bir parçası olarak hane halklarının ve işletmelerin ihtiyaç ve tercihlerinin zaman içinde dijital ödemelere ne ölçüde daha fazla geçiş yapabileceğinin araştırılması gerektiğini aktardı.
Brainard, merkez bankası dijital para biriminin uygulamaya konulmasının ABD'de perakende ödemelerde inovasyon ve rekabet için önemli bir temel sağlayabileceğini kaydetti.

KRİPTO PARA UYARISI

Uzun vadeli yatırımlar için bu seviyeler, uygun giriş seviyeleridir
Merkez bankası dijital para biriminin çıkarılması ve sınır ötesi ödemelerde kullanılmasının dünya çapında önemli etkileri olabileceğine işaret eden Brainard, sınır ötesi ödemelerde dijital para birimlerinin öne çıkma potansiyeli ve doların rezerv para birimi rolü göz önüne alındığında ABD'nin, sınır ötesi standartların geliştirilmesinde masada olmasının hayati önem taşıdığını vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.