1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bakan Son Dakika Müjde Verdi! İhtiyacı Olan Vatandaşlara PTT’den 5000 TL Nakit Para Alabilecek! Kimlikle Gelmek Yeterli Faiz ve Şart Aranmıyor
Bakan Son Dakika Müjde Verdi! İhtiyacı Olan Vatandaşlara PTT’den 5000 TL Nakit Para Alabilecek! Kimlikle Gelmek Yeterli Faiz ve Şart Aranmıyor

Bakan Son Dakika Müjde Verdi! İhtiyacı Olan Vatandaşlara PTT’den 5000 TL Nakit Para Alabilecek! Kimlikle Gelmek Yeterli Faiz ve Şart Aranmıyor

PTT, Aktif Bank ile yapmış olduğu iş birliği ile beraber acil nakit para ihtiyacı çeken kişiler kredi başvurusu yapabilecek. Bu iş birliği sayesinde kişiler T.C. Kimlikleri ile beraber PTT şubeleri üzerinden para çekebilecekler Türkiye’de meydana gelen ekonomik sorunlar ile birlikte vatandaşlar büyük bir sıkıntı içerisine girdi.

A+A-

PTT, Aktif Bank ile yapmış olduğu iş birliği ile beraber acil nakit para ihtiyacı çeken kişiler kredi başvurusu yapabilecek. Bu iş birliği sayesinde kişiler T.C. Kimlikleri ile beraber PTT şubeleri üzerinden para çekebilecekler

Türkiye’de meydana gelen ekonomik sorunlar ile birlikte vatandaşlar büyük bir sıkıntı içerisine girdi. Özellikle koronavirüs dönemi ile birlikte gelen salgın ve kapanmalar sonrası devlet bir çok destek ödemelerini gerçekleştirdi. Fakat enflasyonun kontrol altına alınamaması ve kişilerin alım gücünün düşmesi ile beraber vatandaşlar zorlu zamanlardan geçiyor.

Kişiler acil nakit ihtiyaçları konusunda bankanın yüksek faizlerini kabul etmek kalmaktadır. Bu zorlu süreçte kredi kullanamayan kişiler PTT üzerinden başvuru yapabilecekler.

PTT Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Aktif Bank ile PTT iş birliği ile beraber acil nakit para ihtiyacı olan kişiler büyük oranda rahatlık sağlayacak. Bu sayede kişiler T.C. Kimlik numaraları ile birlikte PTT şubelerine giderek beklemeden acil nakit para kullanabilecekler. Üstelik bunun için bir faiz uygulaması yapılmayacak ve isteyen kişiler 36 ay vade seçenekleri ile birlikte 3 aylık erteleme ödemeleri yapılıyor. Faizsiz olarak bu kampanya 5000 TL nakit para sağlanıyor.

PTT üzerinden 5000 TL nakit ihtiyacı olan kişiler en yakın PTT şubelerine giderek T.C. Kimlikleri ile birlikte başvurmaları yetecek. Dakikalar içerisinde kişiler kısa bir işlemle başvuru yapabilecekler. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra nakit ödemeleriniz anında gerçekleşerek. Kişiler faizsiz olarak aldığı için çalışma zorunluluğu da bulunmuyor.

Destek Ödemelerinden Kimler Yararlanabilir

PTT tarafından verilen faizsiz ve taksit imkanı olan kredilerle beraber hiçbir evrak istenmiyor. Maaş bordrosu, kefil bilgisi, gelir belgesi gibi evraklar istenmeyecek. Kişiler 5000 TL destek ödemesinden faydalanmak istediği zaman söz konusu ödemeleri 36 ay varan vadelendirme ile beraber krediye benzer seçenekleriyle 3 ay ödeme ertelemesi yapabilecek. Bununla birlikte çalışma bilgisi, kefil bilgisi gibi şartlar istenmiyor ve acil nakit desteği konusunda belirtilen şartlar 18 yaşından büyük olmak ve T.C. Vatandaşı olmak yeterli.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.