1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Başkan Erdoğan Müjdeyi Açıkladı! Kişi başı 1500 TL Ödeme Yapılacak...
Başkan Erdoğan Müjdeyi Açıkladı! Kişi başı 1500 TL Ödeme Yapılacak...

Başkan Erdoğan Müjdeyi Açıkladı! Kişi başı 1500 TL Ödeme Yapılacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın covid-19 salgınına ilişkin dün gerçekleştirilen kabine toplantısı detaylarını paylaştı. Erdoğan kutlama kronavirüs nedeniyle 1500 TL destek verileceğini belirtti. İşte o desteğin detayları…

A+A-

Başkan Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında almış olduğu kararları belirtti. Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs risk haritasında kırmızı renk olan illerin sayısı artıyor. Ramazan ayı boyunca kafe, restoran ve lokantalar yalnızca paket servis ile hizmet verecek. Erdoğan kutlama nedeni ile işletmelere her işçi için 1500 TL destek verileceğini belirtti. İşte o desteğin detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın covid-19 salgınına ilişkin dün gerçekleştirilen kabine toplantısı detaylarını paylaştı. Toplantı sonrasında alınan kararları bizzat bildirdi. Yeni Türkiye koronavirüs risk haritası paylaşıldı ve Başkan Erdoğan kırmızı renkli olan iller için hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağının devam edeceğini belirterek lokantalar, kafeler ve restoranlar için Ramazan boyunca paket servis hizmeti verileceğini söyledi.

İşletmelere Tam Destek

Başkan Erdoğan tarafından duyurulan açıklama ile işletmelere 1500 TL'lik destek açıklaması yapıldı. Lokantalara, kafe ve restoranlara 1500 TL'lik destek ödemesinin ne zaman yapılacağı ve bu ödemelerin kimlere nasıl ulaşılacağı konusuna açıklık getirdi. Restoranlara, kafelere ve lokantalara 1500 TL'lik destek ödemesi detayları netlik kazandı.

Ödeme Ne Zaman Yapılacak?

Başkan Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada yalnızca Ramazan ayı boyunca Türkiye genelindeki Cafe, restaurant, lokanta gibi işletmeler için hizmetleri paket serviste sınırlı tutulacak. Nisan ve Mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulamaları kapsamında prim desteğinden yararlanamayan Cafe ve lokanta çalışanları prim yüklerini üstlenecek ve ayrıca çalışanlara 1500 TL'lik nakdi ödeme yapılacak. İşverenler de bu desteklerden yararlanabilecekler. Normalleşme desteği alamayan kafe ve restoranlara yapılacak destek ile büyük bir katkı sağlanacak. Kısa çalışma ödeneği bittikten sonra çalışanlar normal mesailerine dönecekler. İş verenler ise önemli bir destekten yararlanmış olacaklar. Normalleşme desteği teşviki ile nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden ay itibariyle 6 ay süreyle işverenlere bu sigortaları primi esas olan kazanç alt sınırı üzerinden hesaplama yapılarak ödenecek. Bu desteklerden tüm çalışanlar ve işverenler yararlanabilecek. Yapılan destek miktarı 1.341,56 kuruş olarak ödenecek.

Ramazan Ayında Destek Verilecek

Normalleşme desteği alamayan ve yeni kısıtlamalar nedeniyle Ramazan ayında paket serviste dönmek zorunda kalan restoran ve kafe Nisan ve Mayıs ayı için prim desteği oluşturulacak. Böylece işçi başına 1.341 TL'lik destek tutarı hesaplarına yatırılacak. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacak 1500 TL'lik nakdi destek verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.