1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emekli Olan Herkes Bu Gelişmeyi Bekliyor! Bağ-Kur, SSK,SGK Emeklileri 690 TL Ek Ödeme Alacaklar..!
Emekli Olan Herkes Bu Gelişmeyi Bekliyor! Bağ-Kur, SSK,SGK Emeklileri 690 TL Ek Ödeme Alacaklar..!

Emekli Olan Herkes Bu Gelişmeyi Bekliyor! Bağ-Kur, SSK,SGK Emeklileri 690 TL Ek Ödeme Alacaklar..!

Emekliye ek ödeme müjdesi geldi. SSK, SGK ve Bağ-Kur emeklisine 690 TL ödeme verilecek. Bir süredir tüm emekli vatandaşlara ek ödeme hakkında yaşanan gelişmeleri takip ediyor. 690 TL ek ödemeden kimler yararlanacak? İşte detaylar…

A+A-

Emekli vatandaşlara ek ödeme müjdesi geldi. Milyonlarca kişi ek ödeme alıyor. Bazıları içinde ek ödeme verilmesi gündeme gelmişti. 2006 yılında vergi iadesi olarak isimlendirilen ek ödeme maaşlarında 1500 TL’nin altında maaş alanlara % 5 üzerinden maaş alanlara %4 olarak ödeniyordu. Yüzde dörtlük ödeme emekliden emekliye değişmiyor. Ocak ve Temmuz aylarında yolda giderken maaşlara yapılan zamlarla birlikte ek ödeme noktalarında da artış meydana geliyor. İşte ek ödeme detaylarına ilişkin son dakika haberleri…

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli gelişme ortaya çıktı ve %4 ile %5 oranında ek ödeme ile sağlanıyordu. Türkiye Emekliler Derneği bu miktarın çok düşük olduğunu söyledi ve % 8 ile % 10 arasında ek ödeme yapılmasına konusunda çalışmalar sürüyor. Türkiye Emekliler Derneği’nin talebi hayata geçerse kazançlarında 410 TL artış meydana gelecek. Bu kapsamda son dakika açıklamaları gelmeye başlandı. İlgili kanunda emeklilere artış gösterdiğine göre her ay belli bir miktarda ödeme ek ödeme olarak veriliyor. 2006 yılında Vergi iadesi olarak verilen ek ödeme ile ilgili başkandan da açıklama geldi.

En Fazla 690 TL Alacaklar!

Emekliye ek ödeme ile % 8 ile % 10 arasında talepler gündeme geldi. Bu talepler hayata geçerse % 8 veya % 10'luk oranda yapılacak artış Bağ-Kur, SSK ve SGK’lıların % 8 oranında yapılırsa 376,33 TL % 10 olursa 444,51 TL’ye kadar artış sağlayacak. 6.552,66 maaş alan emekliye 690,84 lira ödeme verilmesi mümkün olacak.

Emekliler Hangi Şartlarda Ek Ödeme Alabilir?

Emekliye ek ödeme 5454 sayılı kanuna emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylık miktarlarında her ay belli bir oranda verilen ödeme ek ödeme veriliyor. 2006 yılında vergi iadesi olarak yapılan ödemeler şimdilik ek ödeme olarak görülüyor. Ek ödeme miktarları her yıl maaş katsayısındaki artış kadar yapılıyor.

Ek ödeme alan emekli grupları hakkında verilen kararlar 5454 sayılı kanunla belirlenmiştir. Bu kanun kapsamında ücretlerini ödemeden aylık gelir alanlarda faydalanabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.