1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erdoğan Düğmeye Bastı! Her Aileye 1500 TL Para Yardımı Ödemesi Yapılacak...
Erdoğan Düğmeye Bastı! Her Aileye 1500 TL Para Yardımı Ödemesi Yapılacak...

Erdoğan Düğmeye Bastı! Her Aileye 1500 TL Para Yardımı Ödemesi Yapılacak...

18 gün tam kapanma yaşanacak. Vatandaş ne yapacağını bilmezken çare hükümetten geldi. 1500 TL'lik her haneye destek geliyor. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu. İşte o açıklamanın tüm detayları ve konuya ilişkin son dakika haberleri…

A+A-

Hükümetten önemli bir açıklama geldi. 18 günlük tam kapanma süreci başlıyor. Devlet bununla ilgili bir çalışma başlattı ve her haneye 1500 TL ödeme imkanı oluşturdu. 26 Nisan itibariyle Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama da bulundu. Kabine toplantısının hemen ardından yapılan bu açıklamalar ile çarpıcı kararlar geldi.

Tam kapanma kararı geldi. Tüm haneler için geçerli 1500 TL'lik ek ödeme fırsatı oluşturuldu. Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. 18 günlük tam kapanma desteği her hane için 1500 TL fırsatı sağladı. 18 gün boyunca tüm ülkede uygulanacak tam kapanma destekleri ile ilgili açıklama Erdoğan'dan geldi. Kurmayları ile birlikte tam kapanma fırsata çevirmek düşünen vatandaşlara çağrıda bulunuldu. 17 Mayıs 2021 tarihine kadar tam kapanma süreci devam edecek. Yüz yüze olmalarına engel olmak için hükümet kanadından herhalde için 1500 TL'lik ödeme imkanı oluşturuldu. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan sınavların ertelenmesi ile birlikte tam kapanma süreçleri uygulanmaya devam edecek dedi. Erdoğan tam kapanma süreci 5 gün önceden vatandaşlar için duyurulduğunu belirtti. Bu sefer 1500 TL değerinde vatandaşlar için destek ödemesi kampanyası da başlatıldı. Perşembe günü itibariyle başlayacak kapanma süreci 17 Mayıs tarihine kadar aralıksız bir şekilde sürecek.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan hiçbir koşul aranmaksızın 1500 TL değerindeki desteklerin devlete e-devlet üzerinden başvuru süreci yapmaları halinde ulaştırılacağını söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun da bu açıklamalara dikkat çekti ve pandemi döneminde her hane için 1.000 TL, çocuklar için 500 TL değerinde ödeme yapılması gerekiyor dedi. Tam kapanma sürecine gerçekten doğru olduğunu söyleyen Davutoğlu başvuru şartı olmaksızın yetişkin vatandaşlar için 1000 TL çocuk olanlar için de 500 TL'lik ödeme yapılması gerekiyor dedi.

Herkese 1500 TL Ödeme

Vatandaşa büyük fırsat oluşturuldu. Davutoğlu ile birlikte diğer partilerden de talepler geldi. Yapılanlara bakılacak olursa hükümet kanadından hane başına 1500 TL'lik ödeme verileceği açıklandı. Kişi bazlı olarak verilmeyecek olduğuna dair açıklamalar da Ard arda yapılıyor. Hükümet kanadı 18 günlük süreç içerisinde vatandaşın mağdur olmasını engellemek amacıyla geçtiğimiz dönemlerde bin TL olarak verdiği destek ödemelerini 1500 TL olarak dağıtacak. 18 günlük tam kapanma sürece devlet kanadından desteklerle tamamlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum