1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Her Çocuğu Olan Ailelere  2 Bin 400 TL Destek! E-devletten Hemen Başvuru Yapın...
Her Çocuğu Olan Ailelere  2 Bin 400 TL Destek! E-devletten Hemen Başvuru Yapın...

Her Çocuğu Olan Ailelere  2 Bin 400 TL Destek! E-devletten Hemen Başvuru Yapın...

Ailelere ülkemizde ve Avrupa Birliği tarafından büyük destekler hazırlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen destek kredilerinde eğitimli çocuk bakıcılarına teşvik artırmak amacıyla destek oluşturulmaktadır.

A+A-

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen SGK Projesi olarak yürütülen eğitimli çocuk bakıcılarının teşvikini arttırmak amacıyla düzenlemeler yapılmaktadır. Kadın istihdamını destekleyecek şekilde pilot illerde yapılan çalışma ile çalışan annelere 2400 TL’ye kadar destek verilmektedir. İzmir, İstanbul ve Ankara'da çalışmalar başlamış ve bu ödemeler yapılmaktadır. Projenin ilk başladığı yıl 1300 TL olarak sağlanan destek 2020 yılının Temmuz ayı itibari ile 2400 TL olarak yapılmaktadır ve çalışan anneye aylık 2400 TL bakıcı desteği sağlanmaktadır. Bu destekten nasıl yararlanılır? İşte detaylar ve son dakika haberleri…

Çalışan kadınlara destek olmak amacıyla devlet ve Avrupa Birliği Anlaşması ile bir fırsat sağlandı. Doğumdan sonra çalışmak etmesine rağmen çocuğuna bakacak kimsesi olmadığı için çalışamayan pek çok kadınımız bulunuyor. İşe girmek isteyen anneler için proje oluşturuldu. SGK tarafından çalışan annelere bakıcı desteği sağlandı. 2021 yılı içinde tekrar vatandaşı ulaştırıldı. 2020 yılında ödeme 32 ay hakkı bulunan bu projeden taşıyorsanız faydalanabilmeniz mümkün.

Büyük Destek Miktarı Netlik Kazandı

Çalışan anneleri desteklemek amacıyla oluşturulan destek kampanyasına ilişkin detaylar netlik kazandı. Çalışan annelere özel gereksinimli çocukları için veya bekar olan annelere 50 Euro daha fazla ödeme sağlanıyor. Çalışan annelere destek kayıtları devam etmektedir. e-devlet sistemi üzerinden ya da SGK internet adresi aracılığı ile başvurularınızı yapabilirsiniz. 3700 anneye kesin kaydını yaptırması üzerine bu ödemeler yapılmaya başlanmıştır. 2021 aylık 325 Euro olan ödemeler çocuğunuz 36 aylık oluncaya kadar devam edecektir. En fazla 32 ay boyunca bu destekten yararlanabilirsiniz. Tam zamanlı olarak çalışan ve 0-24 ay arası çocuğu bulunan annelere sigortalı olarak bakıcı çalıştırmaları sonucunda bu destek sağlanmaktadır.

Bu destekten yararlanmak için 0-24 ay aralığında çocuğunuz bulunması Ankara, İzmir ve İstanbul'da yaşıyor olmak, bekar bir anne iseniz çocuğun velayetini sizde bulunması, çocukla aynı adreste yaşıyor olmanız, kesin kayıt tarihi ile birlikte bir işverenin yanında sigortalı çalışıyor olmak, tam zamanlı hizmet sözleşmesi ile bir bakıcı çalıştırması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.