1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Hükümet Çalışan Çalışmayan Herkese 1430 TL Ödeme Yapılacak! Kira Yardımı Kimler Alabiliyor?
Hükümet Çalışan Çalışmayan Herkese 1430 TL Ödeme Yapılacak! Kira Yardımı Kimler Alabiliyor?

Hükümet Çalışan Çalışmayan Herkese 1430 TL Ödeme Yapılacak! Kira Yardımı Kimler Alabiliyor?

Kiracıya büyük destek başladı. Peş peşe açıklanan müjde herkesi harekete geçirdi. Evi olmayan ve kirada oturanlara Aile Bakanlığı'ndan kira yardımı ödemesi müjdesi geldi. Aile Bakanlığı 3294 sayılı kanun kapsamında kira yardımı almak için vatandaşların başvuru şartlarını tamamlaması halinde bu haktan yararlanabilmesini sağlıyor.

A+A-

Aile Bakanlığı'ndan açıklanan kira yardımı desteği uygulamaya konuldu. Genellikle kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflar’ından başvurular yapılabilecek. Kentsel dönüşüm kira yardımı kapsamında ödenecek bu ödemelere ilişkin merak edilen tüm detaylar ve son dakika haberleri…

Maddi güvencesi olmayanlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden sağlanan kentsel dönüşüm için kira yardımı programı gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin 3 büyükşehrinde bu dönüşüm için kira yardımı yapılacak. Kira yardımı 1150 TL olarak ödeniyor. Kira yardımı alabilmek için tahliyeden itibaren bir yıl içinde başvuru yapılması şartı aranıyor.

Kiracılara 2300 TL Taşınma Masraflarına Destek Geldi!

Kentsel dönüşüm nedeniyle evini boşaltmak zorunda kalan ve taşınanlara taşınma desteği adı altında destek veriliyor. Bununla birlikte en düşük 1430 TL en yüksek 2350 TL taşınma desteği ödemesi yapılmasına karar verildi. Taşınma desteği almak isteyenlerin evinin kentsel dönüşüm kapsamında riskli yapı olarak görülmesi ve yıkılması zorunluluğu bulunmalıdır. Bu şartlarla vatandaşlara destek verilmektedir.

Devletten Kira Yardımı Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Devletten kira yardımı alabilmek için yapılması gerekenler bulunuyor. Kentsel dönüşüm projeleri için riskli yapı belgesi alınmalıdır. Daha sonra ödemeye başlanması ve başvuruların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il veya ilçe müdürlüklerine ve belediyelere bildirilmesi gerekiyor. Kentsel dönüşüm kira yardımından yararlanmak isteyenler için bu ödeme tahliye kararı verilmesinin ardından yıkım işleminin başlaması ile yapılıyor. Devletten kira yardımı için başvuru zorunluluğu bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.