1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İşverenlerden Son Dakika asgari ücret açıklaması! Asgari ücret Ne Kadar Oldu...
İşverenlerden Son Dakika asgari ücret açıklaması! Asgari ücret Ne Kadar Oldu...

İşverenlerden Son Dakika asgari ücret açıklaması! Asgari ücret Ne Kadar Oldu...

Asgari ücret görüşmelerinde işverenleri temsil eden TİSK "İşçi, işveren ve kamu olarak ortak hareket ederek bütün tarafların refahını koruyacak bir asgari ücret için çalışmalarımız devam ediyor" açıklaması bulundu.

A+A-

Asgari ücret görüşmelerinde işveren tarafıını temsil eden TİSK "İşçi, işveren ve kamu olarak ortak akılla hareket ederek tüm tarafların refahını koruyacak bir asgari ücret için çalışmalarımız devam ediyor" açıklaması yaptı.
Yeni senede geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları milyonlarca çalışan tarafından yakından takip ediliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücreti gündemden çıkaracak bir çalışma içinde olduklarını belirtmişti.

para-1.jpg

Asgari ücret görüşmelerinde işveren tarafını temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu, asgari ücretle ilgili açıklamada bulundu.

para-2.jpg

Yeni senede geçerli olacak asgari ücret konusunda başta Türk-İş olmak üzere işçi konfederasyonları, işveren kuruluşları, 81 ildeki işletme ve temsilcileriyle sıkı bir istişare halinde olduklarını belirten TİSK Yönetim Kurulu, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

20639.jpg

"Çalışma yaşamının paydaşları, işçi, işveren ve kamu olarak ortak akılla hareket ederek tüm tarafların refahını koruyacak bir asgari ücret için çalışmalarımız devam ediyor. Milyonlarca çalışanımızın hayatını direk olarak ilgilendiren bu konu da, hem çalışan hem işveren bakışını anlamak için gerçekleştirdiğimiz araştırmalar ile kamuoyunun beklentilerini takip etmekteyiz. Bu doğrultuda, sahadan almış olduğumuz yüz binlerce satır veri, görüş ve tavsiye, ayrıca profesyonel ekipler ile gerçekleştirdiğimiz teknik analizlerle çalışmalarımızı yapmaya devam etmekteyiz."

"DENGELİ ÜCRETİN BELİRLERMESİ HER ZAMANKİNDEN ÖNEMLİ"

TİSK Yönetim Kurulu, birinci önceliklerinin daima olduğu gibi ülkenin ve çalışanların sürdürülebilir refahı olduğunu bildirerek, şunları kaydetti:

"Bu yıl, asgari ücret müzakereleri global boyutta devam etmekte olan olağanüstü ekonomik koşulların gölgesinde gerçekleşecek. Refah seviyelerini, istihdamı korumak, ilave istihdam ve yeni yatırım oluşturmak, salgında zor durumda kalan sektörlerin üstündeki baskıyı azaltmak için dönemin şartlarını ve uzun süreli ekonomik etkileri dikkate alan, dengeli bir asgari ücretin belirlenmesini bu sene daimakinden de önemli buluyoruz."

2-001.jpg

"TOPLAM FAYDA ODAKLI ÇALIŞMALARI SUNACAĞIZ"

"Bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber büyüyebilmek esas." ifadelerini kullanan TİSK Yönetim Kurulu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Çalışma arkadaşlarımızın hayat niteliğini kalıcı şekilde artıracak ve büyük küçük bütün işletmelerimize değer katacak her çeşit kararın en büyük destekçisiyiz.

para-2.jpg

Bu yaklaşımla ortaya koyacağımız toplam fayda odaklı çalışmalarımızı komisyona sunmaya hazırlanıyoruz. Bu sene asgari ücret için gerek global enflasyon, gerek ülkemizin rekabetçiliğini etkileyen diğer faktörler de değerlendirilerek optimal ve akılcı düzeyde uzlaşı sağlayacağımıza inancımız tamdır."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.