1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Son Dakika Açıklaması Geldi! Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Flaş Karar...
Son Dakika Açıklaması Geldi! Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Flaş Karar...

Son Dakika Açıklaması Geldi! Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Flaş Karar...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları hafta sonları da devam ediyordu. 56 saat sürecek kısıtlama öncesinde İçişleri Bakanlığı Valilikler ile görüştü ve genelge tüm valiliklere iletildi.

A+A-

Genelgeye göre vergi borcu ödeme ve yapılandırma için son tarihin 1 Mart olması nedeniyle bu hafta sonuna özel vergi dairelerinin açık olacağı duyurulurken vergi borçlarını ödemek veya yapılandırmak isteyenlerin belgelerini yanlarında bulundurmaları durumunda hafta sonu kısıtlamasından muaf olacağı açıklandı. İşte açıklamaya ilişkin detaylar ve son dakika haberleri…

56 saat sürecek koronavirüs kısıtlamalarında bir ilk yaşanıyor. Türkiye genelinde 1 Mart pazartesi saat beşe kadar sürecek olan kısıtlamaların bu anlarda ilk saatleri yaşanıyor. Kısıtlamalar için bir ilk istisna söz konusu oldu. İşte o detay…

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Flaş Karar!

Sokağa çıkma kısıtlamaları çin yeni bir karar geldi. 1 Mart'ta vergi dairelerinde yoğunluk oluşmaması için valiliklere genelge iletildi. Genelgede borç ödeme veya yapılandırma için son tarihin 1 Mart olduğu, özel vergi dairelerinin açık olacağı açıklandı. Genelgeye göre vergi borçlarını yapılandırmak isteyenlerin belgelerini yanında bulundurmaları halinde kısıtlamalardan muaf tutulacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı şu açıklamayla istisnayı duyurdu:

Genelde kapsamında vergi borcunu ödemek veya yapılandırmak isteyen şahısların borç bilgilerini içeren belgeyi yanında bulundurmaları halinde ve güzergahları ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler sonrası bu karar alındı. Borç ödemesi yapacaklar veya yapılandırma kararı bulunanlar 1 Mart pazartesi günü vergi dairelerinde yoğunluk oluşmaması sebebiyle hafta sonu da ödeme yapabilecekler.

Genelgede vergi ve diğer bazı borçlarının yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri kapsayan 7256 sayılı kanun kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların peşin veya taksitle her halinde ödeyebilecekleri son tarihin 1 Mart olarak belirlenmesi ve bu tarihinde pazartesi günü olması nedeniyle yığılmaları önlemek amacıyla kısıtlamalar kapsamında yeni kararlar alındı. Bu kararlar 27-28 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar günlerini kapsıyor. Bugünlerde vergi dairelerinin açık tutulması kararı alındı. Yapılandırma kapsamında olan vatandaşlar bu haktan yararlanacak.

Yalnızca bu haftaya özel olan kısıtlama istisnası için vergi dairesi personelinin de kurum kimliklerini ibraz etmesi kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması sağlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.