1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika: Asgari ücrete zam müjdesi! Yeni senede 2022 Asgari ücret zammı Brüt-Net ne kadar, kaç TL nefesler tutuldu ne zaman belli olacak?
Son Dakika: Asgari ücrete zam müjdesi! Yeni senede 2022 Asgari ücret zammı Brüt-Net ne kadar, kaç TL nefesler tutuldu  ne zaman belli olacak?

Son Dakika: Asgari ücrete zam müjdesi! Yeni senede 2022 Asgari ücret zammı Brüt-Net ne kadar, kaç TL nefesler tutuldu ne zaman belli olacak?

Asgari ücret zammı için nefesler tutuldu. Bugün düzenlenecek olan 2. Komisyon görüşmeleriyle birlikte 2022 senesinde uygulaması yapılacak zam oranı için karara doğru adım adım yaklaşılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geride bıraktığımız gün konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. "2022 Asgari ücret zammı ne kadar...

A+A-

Son Dakika: Asgari ücrete zam müjdesi! Yeni senede 2022 Asgari ücret zammı Brüt-Net ne kadar, kaç TL nefesler tutuldu  ne zaman belli olacak? Maaş zam oranı hesaplama monitörü

Asgari ücret zammı için nefesler tutuldu. Bugün düzenlenecek olan 2. Komisyon görüşmeleriyle birlikte 2022 senesinde uygulaması yapılacak zam oranı için karara doğru adım adım yaklaşılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geride bıraktığımız gün konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Öte yandan yurttaşlar bugün de sabah saatleriyle birlikte "2022 Asgari ücret zammı ne kadar, kaç TL olacak, ne zaman açıklanacak?" soruları yanıt arıyor. Komisyon geride bıraktığımız yıllarda 4 toplantı neticesinde kararı kamuoyuna duyurmuştu.

Buna göre; Asgari ücret zammı ne kadar, kaç TL olacak, zam oranı ne zaman açıklanacak? İşte zamlı tahminler ve tüm ayrıntılar...

Asgari ücret zammı için gözler bugünkü tespit komisyonu toplantısına çevrildi. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyonda yetkililer 2022 senesine ilişkin zam oranını her iki tarafı da memnun edebilecek şekilde kararlaştırmaya çalışacak.

Öte yandan 2. Toplantının yapılacağı bugün "2022 Asgari ücret zammı ne kadar, kaç TL olacak, ne zaman açıklanacak?" şeklindeki sorular yanıt aramaya başladı. İşte yeni asgari ücret maaş zammı tahminleri ve konuya dair son dakika gelişmelerinin ayrıntıları...

Doğrudan 8 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak bütün yurttaşları ilgilendiren asgari ücreti belirleme çalışmalarında fotoğrafı süreç dün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olan toplantıda işveren tarafını TİSK işçi tarafını da Türk-İş temsil ediyor.

İkinci toplantı 7 Aralık'ta Türk-İş, üçüncü toplantı da 9 Aralık'ta TİSK'te ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Taraflar görüşmelerin dört oturumda tamamlanması konusunda hemfikir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.