1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika Başkan Erdoğan Tarih Verdi İhtiyaç Sahiplerine 1797 TL Devlet Desteği ödemesi yapılacak!
Son Dakika Başkan Erdoğan Tarih Verdi İhtiyaç Sahiplerine 1797 TL Devlet Desteği ödemesi yapılacak!

Son Dakika Başkan Erdoğan Tarih Verdi İhtiyaç Sahiplerine 1797 TL Devlet Desteği ödemesi yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Aralık tarihi itibariyle bin 797 TL devlet desteği hesaplarda olacak. Başvuru yapmak isteyenler için müracaat monitörü açıldı. Peki söz konusu müracaatnun koşulları neler?

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Aralık tarihi itibariyle bin 797 TL devlet desteği hesaplarda olacak. Başvuru yapmak isteyenler için müracaat monitörü açıldı. Peki söz konusu müracaatnun koşulları neler?

Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda 17 Aralık tarihi itibariyle bin 797 TL devlet desteği hesaplarda olacak. Başvuru yapmak isteyenler için müracaat monitörü açıldı. Peki söz konusu müracaat koşulları neler?

Bin 797 TL devlet desteği müracaatsu için ekran açıldı. İşte söz konusu müracaatnun ayrıntıları. Koronavirüs salgını neticesinde yaşanan dönemde yurttaşlar hastalık ile mücadele ederken hemde ekonomik açıdan da zorlu bir süreçten geçiyor. Bu nedenden dolayı da devlet yardımları yapılarak yurttaşlara destek sağlanmaya çalışılıyor.

Devletin vereceği yardımlara ihtiyacı olan yurttaşlar için yapılacak olan destekler hızlı bir biçimde yapılmaya başlandı. Sosyal devlet olma durumundan kaynaklı olarak sorumluluklarını uygulaması sonucu her ay evde bakım maaşı olarak bilinen düzenli olarak ödemeler yapılmaktadır. Bunun yanında yurttaşlar engelli ve yaşlılık maaşlarını da alabilmektedirler. Ancak bakım aylığının alınabilmesi için de gereken bazı şartlar vardır ve bu koşulların sağlanabilmesi gerekiyor.

EVDE BAKIM MAAŞINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Devlet destekleri içinde en önemli konumdaki evde bakım maaşı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca düzenli ilaçlanma her ay ödenmeye devam etmekte olan bir maaştır. Evde bakım maaşını alabilmek için muhtaç durumda olan yaşlı ile engelli kişiler adına ailelerine ödemeler yapılmaktadır. Başvuru gerçekleştirecek ailelerin bulunması gerekli olan şartlar arasında muhakkak dar gelirli olması koşulu aranmaktadır. Bunun yanında evde bakıma muhtaç olan kişilerin bu durumlarını belirten raporlar sunmaları gerekiyor.

EVDE BAKIM MAAŞI İÇİN NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?

2021 yılı için ödenecek olan evde bakım maaşının ne kadar olacağı yurttaşlar arasında merak edilen, araştırılan sorular arasında bulunmaktadır. Evde bakım maaşı için yapılan ödemeler yıl içerisinde 2 yıl kaydı olmak üzere zam alan bir maaştır.

Son yapılan zam ise geride bıraktığımız temmuz ayında gerçekleştirilmişti. Şuan da evde bakım maaşı olarak 1797 TL hesaplara yatırılmaktadır. Evde bakım aylığı alan yurttaşlar için yapılan ödemeler ise her ayın 15 ile 30’u arasında yapılmaktadır. Gün içerisinde farklı illerde yapılan ödemeler de bir liste olacak biçimde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca duyurulmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.