1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika Emekliye Öyle Bir Haber Geldi Ki! Emekliye 405 TL Zam İşte Maaş Tablosu ile alakalı ayrıntılar...
Son Dakika Emekliye Öyle Bir Haber Geldi Ki! Emekliye 405 TL Zam İşte Maaş Tablosu ile alakalı ayrıntılar...

Son Dakika Emekliye Öyle Bir Haber Geldi Ki! Emekliye 405 TL Zam İşte Maaş Tablosu ile alakalı ayrıntılar...

Milyonlarca Emekli vatandaşın maaşına ne kadar zam geleceği merak konusu olmuştu, bununla beraber 405 TL zam geldi ve yeni kazanç tablosu berlirlendi. İşte emekli maaşı için merak konusu olan işte ayrıntılar…

A+A-

Milyonlarca Emekli vatandaşın maaşına ne kadar zam geleceği merak konusu olmuştu, bununla beraber 405 TL zam geldi ve yeni kazanç tablosu berlirlendi. İşte emekli maaşı için merak konusu olan işte ayrıntılar…

Milyonlarca emekli vatandaşı sevindiren haber geldi 2021 Temmuz ayı ile zamların açıklanmasından sonra son 3 ayda gerçekleşen enflasyon konusunda yeni oranlar açıklandı. Emekli ve memurlar için sen sene Ocak ve Temmuz ayı ile birlikte senede iki kere maaşlara zam gelecek. Ocak ayı ile belirlenen zamlar için enflasyon oranları yaklaşık olarak %5,21 oranında bir artış gösterdi ve ön görülen maaşları nasıl yanşayacağı merak ediliyor. 405 TL zam için yeni kazanç tablosu merak ediliyor.

Emekli Maaşlarına Yapılan Zamlar Belirleniyor

Her sene altı ayda bir emekli maaşlarına yapılacak zamlar belirleniyor, bununla beraber 2022 yılının Ocak ayında ve 2021 yılının son altı ayı ile meydana gelen enflasyona göre zam yapılması düşünülüyor. Tahminlere göre belirlenen enflasyon oranları Ocak ayı ile birlikte %5,21 dolayında bir yükseliş göstermketedir. Belirtilen artışlara göre emekli maaşlarına gelecek zam belli oldu.

405 TL Yapılacak

TÜİK yani Türkiye İstatistik kurumu ile beraber Ağustos ve Eylül ayına ait enflasyon oranları açıklanmış oldu. Şuanda enflasyon oranı %4,23 olarak belirlendi ve 2021 senesinin son üç aylık kısmı ile beraber %5,21 olarak artış gösterilecek.Yapacak enflasyon oranlara göre üç aylık kısmına bakılacak ve en düşük emekli maaşının belirlenmesi konusunda 1695 TL kadar çoğalması bekliyor.

Ekim, Kasım ve Aralık ayı ile birlikteenflasyon oranları %5,21 oranına kadar artış gösterilirse emekli maaşlarına toplamda 405 TL zam olacak.

Emekli maaşlarına gelen zamlarla beraber yeni kazanç tablosu görenleri şaşırtmış durumda. Maaşlarda yaklaşık olarak 405 TL bir artış oldu ve Bağkur, SSK emeklileri için gelirlerde yaklaşık olarak 329 TL bir artış bekleniyor. TÜİK yani Türkiye İstatistik kurumu ile beraber Ağustos ve Eylül ayına ait enflasyon oranları ile 2000 sonrası emekli olanlarda 1695 TL oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.