1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika gelişmesi! Emekli ve memurların beklediği haber sonunda geldi! Paralar hesaplara yatırılacak
Son Dakika gelişmesi! Emekli ve memurların beklediği haber sonunda geldi! Paralar hesaplara yatırılacak

Son Dakika gelişmesi! Emekli ve memurların beklediği haber sonunda geldi! Paralar hesaplara yatırılacak

Emekli vatandaşları ilgilendiriyor. Emekli maaşı alacak vatandaşlar bankaların promosyonlarını araştırmaya devam ediyor. Emekliler için beklenen açıklama geldi

A+A-

Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, yetim aylığı ve veya dul aylığı alan toplamda 2 milyon 386 bin 565 kişinin 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere aylıklarından oluşan fark alacaklarının, aylıklarını aldıkları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderileceği ifade edildi.

Buna göre; aylıklarını her ay alanlara, ocak ayı olmak üzere bir aylık tutarında, aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan 1. grupta kasım-aralık-ocak döneminde aylık alanlara; bir aylık tutarında, 2. grupta aralık-ocak-şubat döneminde aylık alanlara; iki aylık tutarında, 3. grupta ocak-şubat-mart döneminde aylık alanlara üç aylık tutarında, aylık farkı tahakkuk ettirildi. Toplam fark ödemesi tutarı 3 milyar 648 milyon 11 bin 335 lira 11 kuruş olarak belirlendi.

TOPLAM FARK ÖDEMESİ 3 MİLYARI GEÇİYOR

Aylıklarını her ay alanlara, ocak ayı olmak üzere bir aylık tutarında ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan kasım-aralık-ocak aylarında aylık alanlara bir aylık tutarında, aralık-ocak-şubat döneminde alanlara iki aylık, ocak-şubat-mart döneminde alanlara da üç aylık tutarında aylık farkı ödenecek. Toplam fark ödemesi 3 milyar 648 milyon 11 bin lira olarak hesaplandı. 

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların aylıkları zamlı olarak ödeme günlerinde ödenmeye başlandı. Harp veya vazife malullüğü aylığı bağlananlarla bu kapsamda olup aylık bağlanan hak sahiplerine, maluliyet derece ve göstergelerine göre yılın en geç ilk 3 ayı içinde ek ödemeleri yapılacak.

Bu kapsamdaki 59 bin 258 kişiye yapılacak toplam ödeme 308 milyon 742 bin lira oldu. Maluliyet derecesi 1 olanlara 9 bin 417 lira, 2 olanlara 8 bin 476 lira, 3 olanlara 7 bin 298 lira, 4 olanlara 6 bin 592 lira, 5 olanlara 5 bin 886 lira, 6 olanlara 5 bin 179 lira ödenecek. Ek ödeme tutarları harp veya vazife malulleri ile hak sahiplerinin banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek ödenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.