1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son dakika haberi emeklilere büyük müjde! Bakan Bilgin müjdeyi açıkladı...
Son dakika haberi emeklilere büyük müjde! Bakan Bilgin müjdeyi açıkladı...

Son dakika haberi emeklilere büyük müjde! Bakan Bilgin müjdeyi açıkladı...

Milyonlarca işçi asgari ücrete yapılacak zammı beklerken, emekliler müjdeli haber sonunda geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada, "Emekli gelirleriyle, onların düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var" ifadelerine yer verdi.

A+A-

Milyonlarca işçi asgari ücrete yapılacak zammı beklerken, emekliler için müjdeli haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yapmış olduğu açıklamada, "Emekli gelirleriyle, onların düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var" ifadelerine yer verdi.

Milyonlarca işçi asgari ücrete yapılacak zammı beklerken, emekliler için de müjdeli haber geldi. 'Emekli zammı' ile alakalı açıklamayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptı. Bilgin, "Emeklilerle ilgili çalışmamız var, emekli gelirleriyle, onların düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var" sözleriyle, gözleri ve kulakları şubat ayında alacakları zamlı maaşlarında olan emeklilerin yüreğine su serpti. Sabah'ın haberine göre, ayrıntılı bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Bilgin, "Çalışmada mesafe aldıkça bunu kamuoyuyla paylaşacağımı belirtmek isterim. Türkiye'de sendikalaşma oranı hala bir hayli düşük.

"OLDUKÇA DÜŞÜK BİR SEVİYEDE"

2013 senesinde biliyorsunuz, yüzde 9.2 olan sendikalaşma oranı, bugün 2021 senesinde hala bir hayli düşük bir düzeyde bulunur. Bütün bu seviyeleri, oranları artırmamız lazım ama Türkiye'deki işletme tipi, henüz küçük işletmelerden kurulu bir işletme yapısına sahibiz. Dolayısıyla, sendikal mücadelede, sendikalarımız o konu da yeteri kadar netice elde edememişlerdir.

"BEYAZ BAYRAK VERECEĞİZ"

Bunun için sendikalaşmayı teşvik edecek düzenlemeleri yapmak bizim görevimizdir. Bu konu da bir bilinç yaratmak için 'Beyaz Bayrak' uygulamasını gerçekleştireceğiz. Bütün hazırlıkları tamamladık. Bir iş yeri örgütlüyse, orada toplu protokol var ise, orada işçilerin hakları karşılanıyorsa yani primleri ödeniyorsa, dürüst bir işverense, vergisini ödüyorsa oraya bir ödül olarak, sembolik olarak bazı kolaylıklar da getireceğiz; beyaz bayrak vereceğiz.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE UYGULAMAYA SOKACAĞIZ"

Beyaz bayrağın üstünde şu yazacak, 'Burası düzgün iş ve örgütlü iş yeridir. İşçi dostudur, emeğin dostudur.' Bunun da tüketiciler açısından, o fabrikanın, o firmanın üretmiş olduğu ürünler açısından olumlu bir ayrımcılık neticesi doğuracağına inanıyorum. Bunu da önümüzdeki günlerde uygulamaya sokacağız."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.