1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Taşeron işçilere büyük müjde! Milletvekili Abdulkadir Karaduman,Son Dakika duyurusu
Taşeron işçilere büyük müjde! Milletvekili Abdulkadir Karaduman,Son Dakika  duyurusu

Taşeron işçilere büyük müjde! Milletvekili Abdulkadir Karaduman,Son Dakika duyurusu

Tüm bu sorunlar ilgililere defalarca iletilmiş ve verilen onlarca söz ortadayken gerekli adımlar ne yazık ki atılmamıştır. Hükûmetin bir an evvel bu gerekli adımları atmasını ve bu mağduriyeti gidermesini burdan beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

A+A-

Hükûmetin bir an evvel bu gerekli adımları atmasını ve bu mağduriyeti gidermesini burdan beklediğimizi ifade etmek istiyorum.SGK prime esas kazancın üst sınırını 22 bin TL olarak belirliyor.

Bunu aşan tutarlar SGK tarafından toplu bir şekilde iade edilebiliyor. Primleri iade almak için ilçedeki sosyal güvenlik merkezine veya il müdürlüğüne dilekçeyle başvuru yapmak yeterli oluyor.

696 sayılı KHK’yle taşerondan kadroya geçirilen işçiler 375 sayılı KHK’ye eklenen geçici 23’üncü madde nedeniyle zorunlu emekliliğe sevk edilmekte, tayin hakları ise ellerinden alınmaktadır. Yine, KİT’lerde çalışan taşeron işçilere defalarca kadro sözü verilmesine rağmen sözler tutulmamış ve işçiler kadroya maalesef geçirilmemiştir.

Devlet Su İşleri bünyesinde çalışan geçici işçiler sadece üç ay üzerinden çalıştırılmış; Orman işçileri, TİGEM işçileri, Millî Eğitimden çalışan işçilerden ayrı tutularak on aylık vize hakkından mahrum bırakılmıştır.

Tüm bu sorunlar ilgililere tekrar tekrar iletilmiş ve verilen onlarca söz ortadayken gerekli adımlar ne yazık ki atılmamıştır. Hükûmetin bir an evvel bu gerekli adımları atmasını ve bu mağduriyeti gidermesini burdan beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.