1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Taşeron İşçiye 3 Bin 646 TL Ödeme Müjdesi Geldi! Bayram Müjdesi Çifte Yaşanacak! Tediye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?
Taşeron İşçiye 3 Bin 646 TL Ödeme Müjdesi Geldi! Bayram Müjdesi Çifte Yaşanacak! Tediye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Taşeron İşçiye 3 Bin 646 TL Ödeme Müjdesi Geldi! Bayram Müjdesi Çifte Yaşanacak! Tediye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Taşeron işçiyi mutlu edecek bir gelişme yaşandı. 2021 yılına ait olan 2. tediye ödemelerinin hangi tarihte ödeneceği açıklanması bekleniyordu. Yüzlerce kişi heyecanla beklediği ödemeyi araştırıyor. Resmi gazetede ödeme tarihi yayınlandı. Gözler yılın ikinci ikramiyelerine çevrildi. İşte konuya ilişkin detaylar…

A+A-

İlave tediye ödemeleri ile ilgili yapılacak düzenlemeler merak ediliyor. İşçilere verilen 2. tediye ödemeleri ne zaman yatırılacak? 6772 sayılı kanun kapsamında işçilere 52 günlük tediye ödemesi verilmesi yasa ile hüküm altına alınmıştır. İlave tediye ödemeleri kanun ile güvence altına alınmış bir hak olduğu için tüm taşeron işçiler bu haktan yararlanabiliyor. 

Taşeron ve kamu işçilerinin heyecanla beklediği o gelişme yaşandı. İkramiye olarak da bilinen İlave tediye ödemeleri brüt ücret üzerinden hesaplanıyor ve 52 günlük ödeme şeklinde yapılıyordu. Ödemelerinin ikinci taksiti için geri sayım başladı. Kimler ne kadar alacak merak ediliyor. En düşük ödemenin 1.108 TL olacağı belirtilmişti. Asgari ücretle çalışan işçiye 52 gün üzerinden net 3.646 TL toplamda ödeme yapılacak. 

Ödeme Tarihi Netlik Kazandı!

İlave tediye ödemeleri 4 taksit şeklinde 13'er günlük olarak ödeniyordu. Cumhurbaşkanı kararına göre ikramiyenin bir yarısı 29 Ocak tarihinde yapıldı. ikinci ödeme 11 Mayıs'ta yapılacak. Maden işletmelerinin münhasıran yeraltı işlerinde çalışanlara sağladığı ilave tediye ödemelerinin tamamı ise 24 Aralık'ta ödenmiş olacak. Yılın ikinci yarısında yapılacak ödemeler Cumhurbaşkanlığından verilen açıklama ile 26 günlük şekilde tekrar yapılacak.

İlave Tediye Ödemesi Nedir, Kimler Yararlanabilir?

Taşeron işçiye İlave tediye ödemesi 6772 sayılı kanun ile güvence altına alınmış bir haktır ve 52 günlük brüt kazanç üzerinden ödenmektedir. 4 taksit şeklinde ödemesi yapılmaktadır. Bu ödemeden kimler yararlanabilir?

Genel yönetim kapsamındaki kamu idareleri de kadroya geçmiş işçiler ayrı bir tüzel kişiliği olmayan devlet tüzel kişiliği içerisinde yer alan genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinin bağlı şekilde kadroya alınmış işçilere bu ödeme yapılmaktadır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.