1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 5 Milyon Emekli Vatandaş SGK Binalarına Akın Etti! O Karar Açıkladığından Beri SGK Vatandaşlara Yetişemiyor…
5 Milyon Emekli Vatandaş SGK Binalarına Akın Etti! O Karar Açıkladığından Beri SGK Vatandaşlara Yetişemiyor…

5 Milyon Emekli Vatandaş SGK Binalarına Akın Etti! O Karar Açıkladığından Beri SGK Vatandaşlara Yetişemiyor…

Milyonlarca emekli yurttaş tarafından beklenen güzel haber geldi. Uzun bir süredir emekli yurttaşlar için gelen haber adeta bayram gibi iyi geldi. Herkesi yakından ilgilendiren haberin gelmesi ocak ayında maaşlarına gelecek zamların ne kadar olacağını araştırılmaya başlandı. Emekliler için gelecek zam müjdesi ardından maaşlara gelecek kurum

A+A-

Milyonlarca emekli yurttaş tarafından beklenen güzel haber geldi. Uzun bir süredir emekli yurttaşlar için gelen haber adeta bayram gibi iyi geldi. Herkesi yakından ilgilendiren haberin gelmesi ocak ayında maaşlarına gelecek zamların ne kadar olacağını araştırılmaya başlandı.

Emekliler için gelecek zam müjdesi ardından maaşlara gelecek kurum ve kuruluşlardan kaynaklı durumlar için en az 50 en fazla da 355 TL’ye varan artışı gösterecek.

İntibak düzenlemesinin gelmesiyle birlikte eşitlik sağlanacak ve milyonlarca emekli vatandaş hak ettikleri müjdeyi alacak. Meydana gelen haksızlıkların önüne geçmek için 2000 senesinden daha sonra emeklilik için hak kazanan SSK ve bağkurlu yurttaşların yaş beklemelerinin ardından emekli olmaları sağlanacak. Şu an her ne kadar emeklilik haklarını elde etmiş gibi gözükseler bile maaş alamıyorlar. Tabi ki bu durum ister istemez yurttaşların da belini büküyor. Şu an devlet tarafından istenilen beklentiler meydana gelirse de maaşlara 355 TL ye varan artışlar uygulaması yapılacak.

Emekli maaşlarında beklenen değişiklik…

Bağkur ve SSK’lı emekli yurttaşlar eğer haklarını 2000 senesinden önceden elde edilenler için uygulanmakta olan zamların bir taraftan da isteklere göre 2000 senesinden daha sonra haklarını elde edenler için geçerli olacak. Talepler uygulamaya geçtiği an maaşlarda en az 50 en fazla da 355 TL ye varan artışlar gözlenecek.

İntibak yasası geldiği andan itibaren TÜED tarafından gelen bilgilere göre yaklaşık olarak 5 000 000 üstünde vatandaş faydalanma haklarına sahip olacak. İntibak yasası ile alakalı görüşmeler her ne kadar devam ediyor olsa bile ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir açıklama gelmedi.

Emekli maaşlarına her ay ek ödeme müjdesi…

Memur – Sen aracılığı ile meydana gelen toplantı karşısında görüşülen durumlardan bir tanesi de kamu personeli statüsü ile emekli olan bireyleri derinden etkileyen intibak yasası oluyor. Eğer yasa gelirse kimler faydalanacak veya kimler yararlanamayacak kısmı görüşmelerde yer aldı.

Talep edilen istekler uygulamaveya geçerse kurum ve kuruluşlardan kaynaklı olarak meydana gelen maaşlardaki fark kesin bir biçimde ortadan kaldırılacak. Yani intibak yasası gelirse milyonlarca yurttaşların maaşlarında meydana gelen farklar kapatılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler