1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Çay Falı Nedir? Çay Falı Bakma Teknikleri, Çay Falı Nasıl Bakılır?
Çay Falı Nedir? Çay Falı Bakma Teknikleri, Çay Falı Nasıl Bakılır?

Çay Falı Nedir? Çay Falı Bakma Teknikleri, Çay Falı Nasıl Bakılır?

Son zamanlarda sık duyduğumuz ve popüler hale gelen fal yöntemlerinden biri çay falı bakmaktır. Adını çok fazla duymadığımız fakat tarihi oldukça eski olan çay falı ile doğru yorumlar yapabilmek mümkündür. Çay falı 5000 yıl öncesine dayanmaktadır. İşte çay falı ile ilgili merak edilenler… Peki iyi çay falı nasıl bakılır?

A+A-

Kahve falı gibi çay falı da içecek ile bakılan fal yöntemlerinden bir tanesidir. Kahve falında kahve telvesinden bakılan fal çayda ise çay içtiğimiz çayın dibinde kalan yapraklara bakılmaktadır. Çay falına bakmak dikkat isteyen bir iştir ve hayal gücünü iyi kullanmak gerekmektedir. Fal bakmak için öncelikli olarak demli ve çöplü bir çay yapmak gerekmektedir. Çayı demledikten sonra süzgeç kullanmamalıdır. Bardağa alınırken bu bardağın mutlaka cam olmasına özen göstermek gerekiyor. Çay içmeden önce falın bakılacağı için dolaşan çay yapraklarının görülmesi gerekir.

Çay döküldükten sonra niyet edilir ve çayı yudumladıkça kendi falınıza siz bakacaksanız çayı içerken niyetinizi karşımızdakine söylemeniz gerekir. Fal bakılmaya başladığında yapmanız gereken çayı kendi etrafında döndürüp hareket eden çay yapraklarını dikkatli bir şekilde izlemek olacaktır. Hem üstten hem alttan hem de yandan çay yapraklarına bakarak şekillerini iyice takip edin ve çay yapraklarından oluşan şekilleri hafızanıza kaydetmeye çalışın. Belirgin bir şekilde görünmüyorsa o zaman çay yapraklarının yoğun olduğu bölgeleri de kontrol oluşturmakta fayda var. Yoğun çay yapraklarının olduğu yerde çay falını yorumlayabilirsiniz.

Çay falı bakmak kahve falından daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Kahve telveleri küçük ve daha belirgin şekiller oluşturmaktadır. Ancak içinde oluşan yapraklar çayın içinde dolaşıyorsa niyetiniz de aksaklıklar olacağı anlamına gelir. Bunu fark ettikten sonra çayınızı tamamen bitirin. Çay bittikten sonra artık asıl fala bakmaya başlayın. Peki iyi çay falı nasıl bakılır? İşte çay falının püf noktaları…

Çay falına bakmak için çay yapraklarının tamamının çayın içinde dolaşıyor olması gerekmiyor. Bu durum oluştuğunda niyetsizlikle isimlendirilir. Niyetinizi ettikten sonra ve çayınızın tamamını içtip sonra çayın yapraklarının yapışık olup olmadığına bakmak gerekir. Çay yapraklarının bazılarının yan taraflara yapışmış bir şekilde duruyor olması niyetinizin kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini gösterir. Çay yapraklarının çoğu fincan dibinde olacaktır ve bu durumda niyetinizin uzun bir dönem sonra gerçekleşeceğinin işareti verilmiş demektir. bu durumdan kesinlikle niyetinizin gerçekleşmeyeceği sonucu da çıkarılmamalıdır. Niyetiniz elbette bir gün gerçekleşecektir. Ancak bunun için bazı aşamalar veya biraz zaman gerekebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.