1. HABERLER

  2. İŞKUR

  3. Hükümet Öğrencileri Unutmadı! Öğrencilere 2 Bin 500 TL Destek Verilecek...
Hükümet Öğrencileri Unutmadı! Öğrencilere 2 Bin 500 TL Destek Verilecek...

Hükümet Öğrencileri Unutmadı! Öğrencilere 2 Bin 500 TL Destek Verilecek...

Devletten verilen yardımlara bir yenisi eklendi. Devlet tarafından üniversite öğrencilerine 2500 TL, doktora öğrencilerine 7500 TL ödeme yapılacak.

A+A-

Bakan Selçuk ödeme ile ilgili detayları açıkladı. Öğrencilerin başvurusunu akademi.işkur.gov.tr adresi üzerinden yapabilmeleri mümkün. işte konuya ilişkin detaylar ve son dakika haberleri… 

Bakan Selçuk öğrencilerin programı başvurusu için herhangi bir bölüm sınırlaması bulunmadığını söyledi. Öğrencilerin başvurularını akademi.işkur.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebileceklerini belirtti. İŞKUR'dan yapılan açıklamada ise akademik çalışma programı ile bu ödemelerin yapılacağı öğrencilerin akademik çalışmalarını teşvik etmek ve istihdam alanına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Milyonlarca üniversite öğrencisi devlet tarafından destek alma imkanı elde edebiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk’da hesaplarına en az 2500 TL ile 7500 TL arasında ödeme yapılacağını söyledi. 14 Nisan'a kadar bu ödemeler devam edecek. Gençler için özellikle istihdam konusundaki fikirler büyük önem taşıyor şeklinde açıklamalarını sürdürdü. Akademik çalışma programı kapsamında Nisan ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanan akademik çalışmaları teşvik için bu ödemenin yapılacağı duyuruldu. İŞKUR vasıtasıyla akademik çalışması başarılı olan öğrenciye lisans öğrencisi olması halinde 2500 yüksek lisans öğrencisi ise 5000 TL doktora öğrencisi ise 7500 TL ödeme yapılmasına karar verildi. Bu çalışmalarda sona yaklaşılıyor. İŞKUR'dan yapılan açıklamaya göre akademik çalışmaların teşvik edilmesi ve çalışma hayatında istihdam alanının genişletilmesi için büyük önem taşıyor. Akademik çalışma programından İŞKUR üzerinden başvuru yapabilmek için 15 Mart ile 14 Nisan tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor. Başvuru için son bir kaç gün kaldı.

İŞKUR Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR üzerinden başvuru yapabilmek için öğrencilerin bazı özelliklere sahip olmaları gerekiyor.

  • 3,30 ile 80,66 puan ve üzerinde genel akademik not ortalaması bulunuyor.
  • 5 yıl içerisinde alınmış olması şartı ile YÖK tarafından kabul edilmiş merkezi yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilmiş uluslararası yabancı dil sınavlarından birine katılmış ve 70 puan almış olmak
  • Program başvuru döneminde üniversiteye hazırlık sınıfı yarıyıl dönemleri hariç 4. yarıyılı tamamlamış olmak gerekiyor.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan bir personel olmamak öğrencilerin herhangi bir bölüm sınırlaması olmaksızın akademik çalışma programından yararlanabilmesini sağlamak
  • Açıköğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri belirlenen şartları yerine getirmeleri halinde programa başvurarak bu destekten yararlanabilmek de mümkün olacaktır.
  • Lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrenciler de başvuru hak kazanabilmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.