1. HABERLER

  2. İŞKUR

  3. İŞKUR'a Başvurmayanlar Büyük Pişman Olacak! Günlük 70, 80 Ve 100 TL Ödeme Verilecek..!
İŞKUR'a Başvurmayanlar Büyük Pişman Olacak! Günlük 70, 80 Ve 100 TL Ödeme Verilecek..!

İŞKUR'a Başvurmayanlar Büyük Pişman Olacak! Günlük 70, 80 Ve 100 TL Ödeme Verilecek..!

İŞKUR'dan vatandaşa büyük müjde geldi. 70, 80 ve 100 TL'lik ödeme mümkün olacak. İŞKUR Türkiye'de gençleri 2021 yılında farklı kampanyalar düzenliyor. Her yıl için işbaşı eğitim kursu ve iş kursları sağlayan İŞKUR düzenlemiş olduğu kurslarla hem öğrenmeyi hem de cep harçlığı kazanma imkanı sağlıyor.

A+A-

İŞKUR açıkladı. Geçtiğimiz yıl 423 bin birey iş kursları ve işbaşı eğitim programları kapsamında hem mesleki anlamda kendini geliştirme fırsatı buldu hem de düzenli olarak harçlık kazanma imkanı elde etti. İŞKUR'un düzenlediği meslek kurslarına katılan gençler öğrenirken bir taraftan da kazanç elde edebildiler. Ayrıca genel sağlık sigortası primi ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası da yine İŞKUR tarafından karşılanıyor. İşte İŞKUR'dan sağlanan fırsatları uygun kampanyalar ve konuya ilişkin son dakika haberleri…

İŞKUR meslek kurslarına katılan kişilere 100 TL'ye kadar ödeme veriliyor. Meslek sahibi olmaları sağlanıyor. 2021 yılında kurs desteği devam edecek. Geçtiğimiz yıl 423.000 kişi bu kurslardan faydalandı. Mesleki eğitim kurslarına katılacak anneler 160 gün katılımcılar günlük 100 lira harçlık kazanabilme fırsatı ile başvuru yapıyorlar. Kurslar günlük en az 5 en fazla 8 saat devam ediyor. Haftada en fazla 6 gün sürüyor. İşte anne projesi kapsamında da 3 aylık işbaşı eğitim programına katılan kişilere İŞKUR tarafından 7200 TL maaş veriliyor. Ayrıca vatandaşların genel sağlık sigortası primleri ve meslek hastalığı sigortası primleri de yine İŞKUR tarafından yatırılıyor annelere bakım parası ödeniyor.

Annelere Büyük Destek

İmalat sektöründe yer alan annelere mesleki kursları edilmeleri için 2 ile 5 yaş arası çocukların bulunması halinde 400 TL'ye kadar bakım desteği ödenmektedir. Bu yardımlardan faydalanabilmek için İŞKUR tarafından eğitim verilen kayıtlı bir kursa gitmek gerekiyor.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Kurslarına Kimler Başvuru Yapabilir

  • 15 yaşını doldurmuş olan kişiler
  • İŞKUR'da kayıtlı işsiz olanlar
  • Emekli olmayanlar
  • Başvurudan 3 ay önce çalışmamış olanlar
  • Meslek ve iş danışmanlığından yararlanmış olanlar
  • İşverenin bir ya da 2. derece yakını olmayanlar bu kurslara katılım sağlayabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.