1. HABERLER

  2. İŞKUR

  3. İŞKUR'dan İşsiz Vatandaşa Büyük Müjde Geldi! Aylık 2862 TL Ödeme Yapılacak...
İŞKUR'dan İşsiz Vatandaşa Büyük Müjde Geldi! Aylık 2862 TL Ödeme Yapılacak...

İŞKUR'dan İşsiz Vatandaşa Büyük Müjde Geldi! Aylık 2862 TL Ödeme Yapılacak...

Maaş ödemeleri uzun bir süredir yapılıyor. İşsizlik maaşı ödemeleri 10 ay kadar sürdü. Bu ödemelerin ardından bir maaş alma imkanı daha devlet tarafından sağlanacak vatandaşlara işten ayrılmaları durumunda ve rızası dışında işsiz kalmaları sebebiyle bu ödenek yapılıyor.

A+A-

Pandemi döneminde vatandaşın ekonomik olarak etkilenmemesi için adımlar atılmaya devam ediyor.

İŞKUR'dan vatandaşa büyük destek geldi. Prim tamamlaması ile birlikte aldıkları maaşlara göre 10 aya kadar işsizlik ödemesinden yararlanabilen vatandaşlar bu sürenin dolması sonrasında yeni bir haktan yararlanabilecekler. Kişilere ödeme yapılmasını sağlayacak meslek kursları oluşturuldu. Günlük ödemelerle çifte maaş alma hakkı sağlanacak. İşte konuya ilişkin detaylar ve son dakika haberleri…

İŞKUR’dan açıklama geldi! İşsiz kalanlar için yeni bir düzenleme yapılacağı belirtildi.  Ödeme fırsatı da vatandaşlara işsizlik ödemesi dışında yeni bir ödeme yapılmasına karar verildi. Özellikle pandemi döneminde en düşük 1431 TL, en yüksek 2862 TL ödeme alınabiliyor. İŞKUR'dan 10 ay süreyle vatandaşlara meslek kurslarına katılıp 2 gelir kapısı elde etme imkanı oluşturuluyor.

İşbaşı Eğitim Programı İle Harçlık Kazanma

İşbaşı eğitim programına katılarak harçlık kazanabilmek mümkün. Eğitim programına katılan vatandaşlar haftada 45 saat ayda 26 gün çalışıyorlar. Bu durumunda olan vatandaşlar günlük 108,68 TL, öğrenciler için 81,51 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34 TL zaruri gider ödemesi alma hakkı elde edebiliyorlar. İşte anne projesi ile vatandaşa destek sağlanıyor. Danışmanlık hizmeti de veriliyor. İş ve meslek danışmanları tarafından işsiz vatandaşlara istihdamı desteklemek amacıyla bu eğitim sağlanıyor ve üstelik ücretsiz olarak verilen eğitim ve hiçbir ek Ücret ödemek gerekmiyor.

Annelere 400 TL Kreş Desteği!

Annelere 400 TL kreş desteği oluşturuluyor. Saat sektöründe olan meslekler de işbaşı katılmış kadınların bakımı ile meşgul oldukları 2 ile 5 yaş arası çocuklar için aylık 400 TL'lik destek sağlanıyor. Ayrıca bu kadınların kursa katılım gösteren herkese sağlık primleri ödeniyor. İşsizlik ödeneği ve işbaşı eğitim programına katılan işsizlerin meslek hastalığı sigortası ve iş kazası sigortaları giderleri karşılanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.