1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. Remil Fal Ne Demektir? Remil Kum Falı Nasıl Bakılır?
Remil Fal Ne Demektir? Remil Kum Falı Nasıl Bakılır?

Remil Fal Ne Demektir? Remil Kum Falı Nasıl Bakılır?

Remil falı ne demektir? Türkçe de kum falı olarak bilinen bu fal için ana malzemeler nedir, nasıl bakılır? Pek çok kişi fal merakı ile birlikte en kesin sonuçları verecek yöntemleri araştırmaktadır. Kumdaki işaretlerin kişiye mesaj vermesi olarak yorumlanan remil falı hakkında bilinmeyen tüm detaylar haberimizde…

A+A-

Remil Falı bakmak zor bir iştir. Çünkü yorumlanması için kişi hakkında bilgi gerekmektedir. Arap yarımadasının en eski fal türlerinden birisidir ve çok fazla günümüzde uygulanmayan fal türüdür. Fala bakacak insan çok az olduğu için bu ufak popüler bir fal olmaktan çıkmıştır. Remil falına iki farklı yöntem uygulanarak bakılır. 

Remil falının ilk yöntemi vardır. Falı göre çok daha basittir. Salı yapmadan önce bazı şartları yerine getirmek gerekir. Önce abdest almak ve gerekiyorsa gusül abdesti almak gerekir. Daha sonra elinizde bulunan kumları 16 bölüme ayırmalısınız ve bu bölmeleri hazırladıktan sonra Remil falına bakmaya başlayabilirsiniz.

Fal yapmak için 16 satıra rastgele yerleştirilir ve belirli şekiller oluşur. Bu bölümdeki kumlara bakılarak yorum yapılır. Yorum yapılmadan önce kum üzerinde için çizgi ve nokta halinde işaretler bulunuyor mu bakılır? Kum üzerinde noktalı noktalar ve tek çizgiler çift sayıları temsil eder. Bu sayılara göre bazı yorumlar yapılabilir.

Remil falına bakılırken konsantre olmak gerekir ve konuda herhangi bir işaret bulunmuyorsa iki farklı işlem kullanılarak fal yorumu tamamlanır. İlk işlem zar atma işlemidir. Zar atıp tek ya da çift sayı olup olmadığı öğrenilir. İkinci işlem kumu alıp yerine farklı bir kum dökülmesi işlemidir. Falın sonucuna bu şekilde ulaşılması mümkün olur. Bu falın yanı sıra diğer fal yöntemi olan ve yapılması zor bir yöntem daha bulunmaktadır.

İkinci yöntem olarak bilinen remil fal yorumu ciddi bir ustalık gerektirmektedir. Her insan tarafından yapılabilecek bir yöntem değildir. Kağıt gereklidir ve bu kağıt normal kağıtlardan farklı olan fal yapımı kağıtlarındandır. Bu kağıda daha önce dualar okunması gerekir. Remil falının özel bir durumu olan 16 adet işaretin yapılması gerekir ve bu 16 işaretin üzerine her işaretten 4 tane hazırlanır. 4 adet olmasının nedeni ise yorumların farklı çıkmamalıdır. Hazırlanan kağıdı saymadan satır satır noktalar koymak gerekmektedir. Koyulan noktalar ve işaretleri dikkatlice izlemek gerekir. Hafızanın güçlü olması gerekir ve bu nedenle hafıza yeteneği güçlü kişilerin bakması lazımdır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.